Laser CO2

Lasery frakcyjne są nowością w medycynie estetycznej. Laser CO2 to laser ablacyjny. Jego działanie polega na uszkodzeniu naskórka i skóry. Uraz jest impulsem do intensywnych procesów regeneracji, odbudowy skóry i tworzenia się nowych włókien kolagenowych.

Ogromną zaletą lasera CO2 jest to, że nie uszkadza całej powierzchni skóry. Pozostawione fragmenty nie dotknięte światłem lasera wspomagają procesy gojenia i regeneracji.

Laser CO2 z dużym powodzeniem stosowany jest w usuwaniu blizn i rozstępów.

Blizna na skórze to ślad po przebytym zranieniu lub stanie zapalnym. Większość blizn powstałych w wyniku niewielkich i płytkich urazów znika z czasem bez śladu. Niektóre jednak, zwłaszcza te związane z zaburzeniami gojenia, mogą być duże, przerośnięte, przekraczać swoją wielkością miejsce zranienia, a nawet dawać dolegliwości bólowe, uczucie swędzenia lub prowadzić do zaburzenia ruchomości stawów, jeśli umiejscowione są na przykład na dłoniach.

Lekarze rozróżniają kilka typów bliznami, dzięki takiej klasyfikacji łatwo można dobrać sposób pielęgnacji, leczenia blizn lub ich usunięcia.

Blizna zwykła – jest początkowo zgrubiała, twarda, swędząca. Z czasem struktura blizny staje podobna do struktury otaczającej ją skóry i zyskuje naturalny kolor. Taka blizna nie wymaga korekcji, chyba, że umiejscowiona jest w widocznym miejscu na twarzy.

Blizna przerosła – powstaje w wyniku zaburzeń procesów gojenia się i nadmiernego tworzenia się tkanki łącznej. Taka blizna wypełniona jest twardą i mało elastyczną tkanką łączną. Zwykle jest wypukła i wystaje ponad poziom skóry.

Bliznowiec – czyli blizna keloidowa utworzony jest z mocno przerośniętej, grubej i twardej tkanki łącznej.

Blizna zanikowa (atroficzna) powstaje, jeśli w miejscu uszkodzenia skóry nie doszło do wytworzenia wystarczającej ilości kolagenu. Przyjmuje postać niewielkiego dołka z zapadniętym fragmentem osłabionej tkanki łącznej. Taki rodzaj blizn jest częsty u osób cierpiących na trądzik oraz jako pamiątka po ospie wietrznej.

W leczeniu blizn zanikowych stosuje się najczęściej laser frakcyjny, a w bliznach przerosłych najlepsze efekty przynosi laser neodymowy (Nd:YAG) oraz erbowy (Er:YAG).

Zabieg usuwania blizn jest prosty, ale cały proces leczenia jest długotrwały. Należy wykonać kilka sesji zabiegowych, aby uzyskać optymalny efekt kosmetyczny.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczyna nałożenie środka znieczulającego na skórę. Po znieczuleniu skórę oczyszcza się i  odkaża. Następnie naświetla się wiązką światła laserowego.

Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienie i obrzęk. Skóra jest ciepła i szorstka. W ciągu kilku dni po zabiegu następuje intensyfikacja procesów odnowy i odbudowy uszkodzonej skóry, a potem jej złuszczenie. Następny zabieg można wykonać po upływie 4 tygodni, a więc zakończeniu pełnego cyklu regeneracji komórek.

Postępowanie po zabiegu:

Aby uniknąć działań niepożądanych oraz zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry  i długookresowe stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.

Przez pierwszą dobę po zabiegu nie moczymy miejsca zabiegowego. Jedynie możemy je ochłodzić coldpackiem zawiniętym w sterylną gazę.

Od drugiego dnia na skórę należy nakładać krem na bazie wazeliny i stosować go kilka razy dziennie przez 3-5 dni, aby przyspieszyć gojenie i zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznych. Po trzech dniach można już korzystać z prysznica i nakładać delikatny makijaż, ale poleca się unikać kosmetyków zawierających alkohol przez kolejne dwa tygodnie.

Wskazania:

-blizny potrądzikowe:

-zanikowe, zapadnięte

-bibułkowate (cienkie)

-drobne wypukłe, przymieszkowe,

-prosaki,

-odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni,

-usuwanie drobnych zmarszczek okolicy oczu,

-poprawa owalu twarzy,

-poprawa gęstości i sprężystości skóry,

-zmniejszanie rozszerzonych porów,

-odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowacenie słoneczne,

-rozstępy,

-wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie,

-rozjaśnianie przebarwień (melasma, ostuda, inne dyschromie),

-modelowanie zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych;

Przeciwwskazania:

-terapia doustna izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami,

-nowotwory skóry,

-ciąża i okres karmienia piersią,

-aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry,

-przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),

-świeża opalenizna (na tydzień przed zabiegiem),

-okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym,

-blizny przerosłe i keloidy nie kwalifikują się do terapii laserem frakcyjnym!

 

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Tel. +48690007170
E-Mail kontakt@amcosmedic.pl

Promocja z AM do lata
Kwasowe Czwartki!
Promocja Walentynkowa
[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]