Dual Laser xPTF+

Dual Laser sPTF+
Jest to najnowsza opatentowana technologia, która powstała na podstawie doświadczeń i badań uznanych lekarzy i inżynierów co pozwoliło uzyskać najlepszą terapie dobraną do odpowiedniego rodzaju skóry. Jego działanie łączy energie cieplną i świetlną aby uzyskać najwyższą skuteczność.

Jak działa laser sPTF w poszczególnych zabiegach :
Fotoodmładzanie
Światło poprzez podgrzanie skóry właściwej do 55 stopni Celsjusza , oddziałuje na fibroblasty czyli komórki odpowiedzialne za proces produkcji włókien elastynowych i kolagenowych a także odpowiada za aktywacje produkcji kwasu hialuronowego, występującego naturalnie w skórze. Dodatkowo zwiększa się mikrocyrkulacja krwi przez co skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona zyskując efekt odmłodzenia skóry.
Usuwanie przebarwień
Światło pochłonięte przez melaninę zmienia się w energię cieplną, przez co skutkuje rozpadem cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostaną usunięte przez fagocyty na drodze odnowy komórkowej. W przypadku ciemnych przebarwień mogą one zostać usunięte na drodze wyłuszczenia, co powoduje strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny oraz śladu.
Usuwanie naczyń
Eendogenne ciepło powoduje uszczelnienie naczynia oraz rozkład barwnika – chromoforem jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach. Dodatkowo zwiększa się synteza włókien elastynowych i kolagenowych co wpływa na poprawę grubości skóry, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują i rumień staje się mniej widoczny.
Usuwanie trądziku
Oddziałujemy na metabolizm bakterii Acne, który odpowiedzialny jest za powstawanie zmian trądzikowych. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem oksyanionów dzięki czemu następuje wyciszenie już istniejących zmian zapalnych skóry oraz zmniejszenie powstawania nowych zmian.
Usuwanie owłosienia
W tym przypadku światło jest absorbowane przez melaninę zawartą we włosach. Energia cieplna oddawana jest do tkanek otaczających (wewnątrz mieszka włosowego) a w efekcie zwiększenia temperatury. Dochodzi do koagulacji i ścięcia białek w obrębie mieszka co powoduje odcięcie odżywienia przez co włos wypada.

Przeciwwskazania do zabiegu :
-stosowanie kosmetyków z AHA ,witaminą C i A
-Stosowanie kwasów (do miesiąca czasu )
-przyjmowanie ziół np. nagietek ,dziurawiec,
-ciążą
-choroby bakteryjne ,wirusowe i grzybicze skóry
-skłonność do przebarwień
-aktywna opryszczka
-bielactwo
– świeża opalenizna lub samoopalacz
-zażywanie sterydów i niektórych antybiotyków

Dodaj komentarz

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]