KRIOLIPOLIZA

CEL: likwidacja miejscowej otyłości (z miejsc szczególnie opornych na odchudzanie typu ?oponki?), usuwanie cellulitu
PARTIE CIAŁA: brzuch, boczki, uda, pośladki,ramiona, kolana, łydki
SKUTECZNOŚĆ: utrata średnio 4cm po jednym zabiegu

 

NAJNOWSZA I NAJSKUTECZNIEJSZA TECHNOLOGIA BEZINWAZYJNEGO USUWANIA TKANKI TŁUSZCZOWEJ.


Naukowe podstawy kriolipolizy zostały odkryte w 2008 r. przez dermatologów: dr. med. Dietera Mansteina oraz dr med. R. Roxa Andersona z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston, filia harwardzkiej Szkoły Medycznej. Udowodnili oni, że w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.
W rezultacie ich badania wykazały, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy.
Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej.Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą “kontrolowaną śmierć”i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak to działa?

kriolipoliza-jak-to-dziala
W trakcie zabiegu:
Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

kriolipoliza-jak-to-dziala-2
Po zabiegu
1-2 dzień? początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały ? ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.

kriolipoliza-jak-to-dziala-3
2-7 dzień? intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej
Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.

kriolipoliza-jak-to-dziala-4
W okresie15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu.
W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

 

kriolipoliza-jak-to-dziala-5
Reasumując:naturalną odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w jego trakcie dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych martwych komórek.
Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega dwuetapowo:

 • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów
 • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

 

Dla kogo kriolipoliza?

Zabieg ten rewelacyjnie modeluje sylwetkę.
Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

kriolipoliza-dla-kogo

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby nerek, serca i wątroby
 • ciąża, menstruacja
 • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory
 • miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno
 • zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem
 • choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp)
 • ostra pokrzywka pod wpływem zimna
 • wszelkiego rodzaju metalowe elementy w ciele-implanty, rozrusznik serca itp.
 • hemofilia, cukrzyca, epilepsja

Dodaj komentarz

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]