Laser frakcyjny eCO2 Lutronic

Wskazania do zabiegu laserowego:

 • blizny potrądzikowe
 • blizny pooparzeniowe
 • blizny pooperacyjne
 • rozstępy
 • bliznowce
 • głębokie zmarszczki
 • Zmniejsza wiotkość skóry

Laser frakcyjny CO2 jest rewolucyjnym urządzeniem umożliwiającym odmłodzenie kondycji skóry i przywrócenie jej bardziej młodzieńczego wyglądu. Zastosowanie zabiegów frakcyjnych umożliwia skuteczne usunięcie uszkodzeń słonecznych skóry, zmarszczek, rozstępów, wiotkości oraz innych oznak starzenia się organizmu. Efekty w redukcji blizn potrądzikowych są wręcz spektakularne i żadna inna metoda nie gwarantuje choć w minimalnym stopniu efektów jakie daje zastosowanie lasera frakcyjnego CO2.

Działanie lasera polega na wykorzystaniu zjawiska frakcjonowanej fototermolizy, które polega na wytworzeniu siatki nakłuć (kolumn mikrouszkodzeń) w skórze. Laser powoduje częściowe uszkodzenie skóry, inicjując proces zapalny. Dzięki temu skóra pobudzona jest do przebudowy. Po zabiegu produkcja kolagenu znacznie wzrasta, co zapewnia skórze młodszy wygląd.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zaczerwienienie skóry po zabiegu utrzymuje się zwykle około 2 – 3 tygodni, a niekiedy dłużej. Należy wystrzegać się opalania przez przynajmniej trzy miesiące. Dla osiągnięcia zadowalającego efektu Resurfacingu skóry twarzy wystarcza zwykle jeden zabieg. Zabieg redukcji blizn i usuwania rozstępów jest oceniany indywidualnie. Już po pierwszym zabiegu efekty są bardzo dobre, niekiedy jednak wymagane jest powtórzenie zabiegu po pół roku w zależności od rozległości i grubości blizn. Najważniejszą cechą w wypadku zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym jest TRWAŁOŚĆ efektów. Skóra nabiera elastyczności, zmarszczki stają się płytsze, a blizny i rozstępy nie wrócą do stanu przed zabiegiem.

Efekt odmłodzenia utrzymuje się kilka lat, a blizny i rozstępy są usuwane na zawsze. Laserowe usuwanie blizn daje bardzo zaskakujące efekty, które dotychczas były niemożliwe do tej pory do osiągnięcia żadną inną metodą. Szczególnie spektakularne efekty można uzyskać w leczeniu blizn oparzeń oraz w leczeniu wiotkości skóry.

 

Pacjent nie może wykonać zabiegu w trakcie trwania infekcji-przeciwwskazaniem jest przyjmowanie antybiotyków oraz leków z zawartością Wit.C, nie może mieć także na skórze aktywnej opryszczki, Osoby skłonne do występowania opryszczki powinny na dwa dni przed zabiegiem rozpocząć terapię lekiem przeciwwirusowym np Heviran.

Na godzinę przed zabiegiem laserowego usuwania blizn i głębokich zmarszczek, po dokładnym oczyszczeniu skóry w leczonym miejscu nakładamy grubą warstwę kremu znieczulającego. Pozwala to na wystarczające ograniczenie bólu podczas zabiegu.

Początkowo osoba wykonująca zabiegu musi opracować dokładny plan zabiegu. Następnie dobiera się odpowiednią moc i głębokość penetracji lasera. Wybiera się także kształt pola zabiegu (koło, prostokąt, kwadrat, trójkąt) w skanerze.

Laserowe usuwanie zmarszczek lub blizn polega na emitowaniu wiązki promienia laserowego i dokładnym pokrywaniu nim całego leczonego obszaru. Uzyskujemy w ten sposób “zniszczenie” około 20% skóry na zadanym obszarze. To wystarcza do uzyskania natychmiastowego procesu odnowy. Efekt jest błyskawiczny ? już po tygodniu skóra zostaje zregenerowana. Efekt gojenia jest błyskawiczny ? już po tygodniu skóra zostaje wygojona. Do zupełnego wyleczenia koniecznym jest kilka zabiegów laserowego usuwania blizn lub zmarszczek wykonywanych w odstępie minimum co 4 tygodni każdy.

Wtórnym efektem laserowego usuwania blizn, a także laserowego usuwania zmarszczek jest pobudzenie głębokich warstw skóry (komórek zwanych fibroblastami) do produkcji nowego kolagenu. Powoduje to naciągnięcie skóry. Uzyskujemy dzięki temu efekt liftingu bezoperacyjnego – skóra jest napięta, o wzmożonym turgorze i pozbawiona wiotkości.

Po zabiegu laserowego usuwania blizn lub zmarszczek musimy pozostać w domu przez dobę. Uszkodzona skóra stanowi potencjalne miejsce zakażenia, więc należy być szczególnie ostrożnym. Nie wolno jej przemywać, ocierać, ani stosować kosmetyków. W ciągu następnej doby od laserowego usunięcia blizn i zmarszczek możemy umyć twarz.

Dopiero 48 godzin od zabiegu należy zastosować kremy łagodzące, np. Cicaplast firmy La Roche Posay.
Pierwsze rezultaty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 ? 10 dniach po zabiegu w zależności od jego intensywności. Efekty są bardzo spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu i są one postępujące. Pełen rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 6 miesięcy, po zakończonej terapii.

Zabieg należy powtórzyć 2-4 razy, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową. Typowa przerwa między zabiegami to 4-5 tygodni, w zależności od tego jak agresywny był poprzedni zabieg.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża (stan obecny), karmienie piersią,
 • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
 • leki immunosupresyjne,
 • stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem),
 • zioła: dziurawiec, nagietek,
 • kosmetyki z retinolem A,
 • otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
 • stosowanie Roaccutane i innych retinoidów,
 • choroba nowotworowa skóry,
 • aktywna opryszczka
 • stosowanie ANTYBIOTYKÓW oraz leków z zawartością Wit.C (odstawić tydzień przed zabiegiem)

Dodaj komentarz

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]