HIFU

HIFU - Lifting ciała

Co to jest HIFU ?

HIFU (ang. high intensity focused ultrasound)to skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym
natężeniu. Doskonale się sprawdza w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy. Sama technologia jest znana od dawna, już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów, m.in. raka prostaty. Od 4 lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej i jej popularność nabiera tempa. HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną.

Jak działa HIFU?

 HIFU – wysoko skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana jest do głębokich warstw skóry.Wprawiając komórki w drgania, doprowadza do ich rozgrzania do temperatury 60-70 stopni Celcjusza, co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych trwa od 3 do 6 miesięcy. Efekt jaki możemy osiągnąć to lifting skóry, napięcie, zagęszczenie, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu oraz efekt podniesienia linii brwi. W większości przypadków potrzebny jest tylko jeden zabieg. Efekt utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

 Jak wygląda zabieg ?

Procedura zawsze jest poprzedzona wywiadem m.in. na temat oczekiwań pacjentki. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach planowanej terapii.  Wszelkie ustalenia zostaną ujęte w formularzu zgody na zabieg.

Kosmetolog wykonujący zabieg ocenia jego zakres oraz głębokość, na której ma być on wykonany. Przetworniki o różnej głębokości przykładane są do korygowanego miejsca. Pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest, jako delikatne ukłucie i rozchodzenie się ciepła. Średni czas wykonywania zabiegu waha się pomiędzy 30 minut, a 2 godziny.

Zaraz po zakończeniu zabiegu pacjentka może mieć niewielkiego stopnia rumień skóry utrzymujący się przez około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Zabieg możemy wykonywać całorocznie.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
  • Zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu 
  • Opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
  • Ciąża
  • Choroba nowotworowa

Możliwe skutki uboczne

Przez kilka dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk.

W rzadkich przypadkach pojawiają się pojedyncze zasinienia. Objawy te ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach. Zabieg jest nieinwazyjny, o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa. Wyjątkowo rzadko zdarzają się jednak oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień , zwykle ustępujące po kilku tygodniach.

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Tel. +48690007170
E-Mail kontakt@amcosmedic.pl

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]